loader

Prodej venkovské usedlosti, 157 m² - Městec Králové - Vinice

Vinice 9, Městec Králové

Prodej venkovské usedlosti, 157 m² - Městec Králové - Vinice

Naše společnost vám nabízí ke koupi areál venkovské usedlosti vedený jako rodinný dům s číslem popisným v obci Vinice, která je součástí Městce Králové. Tato nemovitost stojí na východní straně návsi a v dnešní skladbě tvoří roubený přízemní dům přibližně z roku 1850, se sedlovou střechou s pálenou střešní krytinou.
Domem zastavěná plocha pozemku je 83,4 m2, obytná plocha 68,84 m2. Na dům navazují zděné stáje s klenutými stropy – o zastavěné ploše 73,85 m2. Dále je na pozemku zachovalé roubené hospodářské stavení – trojprostorový podsklepený špýchar staršího data.
Je zde nové napojení na sítě: elektro, voda z vlastní studny a i nově na městský vodovod, kanalizace ve vsi je plánována v dohledné době. Suchý záchod. Nemovitost prochází rekonstrukcí, roubené stěny a střecha obytné budovy jsou nově opravené, ale zatím neobyvatelné. Byla zrekonstruována černá kuchyně s nikou (výklenkem) z opukového přírodního kamene.
Jedná se o vesnickou památkovou zónu a objekt je nemovitá kulturní památka. Na rekonstrukci je možno čerpat dotace Ministerstva kultury, což není nijak složitý proces, protože je velkým zájmem památkového úřadu dům opravit.

Celý objekt stojí na rovinatém pozemku o výměře 1.582 m², zahrada má velmi úrodnou půdu se všemi druhy ovocných stromů (jabloně, třešně, višně , ořechy, hroznové víno, černá jeřabina).

Součásti domu jsou i historické předměty původního hospodářství, pro milovníky historie opravdu unikátní skvost. Atmosféra starého stavení postaveným s ohledem na přírodu i sousedy a zajišťuje úplný klid a kouzelnou atmosféru.
Celý prostor je od návsi oddělen dřevěným oplocením s bránou a brankou, vymezenou pískovcovými hranolovými sloupky. Do doby prodeje nemovitosti budou vrata i vrátka nově zrekonstruována.

Cena:2 490 000 Kč
Poznámka:cena je kompletní, včetně DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu
Evidenční číslo:00157
KategorieChalupa
LokalitaVinice 9, Městec Králové
OkresNymburk
VelikostAtypický
Plocha užitná157 m²
Plocha pozemku1.582 m²
Plocha zastavěná157 m²
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaSmíšená
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuCentrum obce
ZástavbaObytná
Rok výstavby1850
ZařízenýNe
Sklepano
KomunikaceAsfaltová
DopravaSilnice, Autobus
VodaStudna
Elektřina230V, 400V
OdpadJímka

Nemovitost na mapě

Dagmar Šubrtová Hájková

Prodávající makléř

Dagmar Šubrtová Hájková
+420 734 222 822
[email protected]

Vyplňte a odešlete formulář.
Budeme Vás kontaktovat. Děkujeme.